• Zabezpieczenia przed dziećmi

Przyjazny dom dzieciom to przede wszystkim dom bezpieczny. Jeśli w Twoim domu niedługo ma pojawić się maluch, to pora pomyśleć o jego odpowiednim zabezpieczeniu. W naszym sklepie online znajdziesz różne propozycje akcesoriów, które mają chronić najmłodszych przed kontuzjami. Zabezpieczenia przed dziećmi stwarzają przestrzeń do rozwoju i zabawy. Po większość z nich warto sięgnąć, gdy Twój Urwis zaczyna raczkować. Polecamy szczególnie zabezpieczenie szafek przed dziećmi, a także zabezpieczenia schodów.

Zabezpieczenia schodów i szafek

Urwis, który uczy się stawać i chodzić, chwyta się wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu jego rąk. Oparcie krzesła, stół, szafki - potencjalnych zagrożeń jest całe mnóstwo. Zwróć zwłaszcza uwagę na kanty. Aby zniwelować ryzyko bolesnego upadku, sięgnij po różnego rodzaju zabezpieczenia przed dziećmi, które wykorzystasz w swoim domu. Które okażą się niezbędne? 

Na pewno będą to zabezpieczenia schodów przed dziećmi. Występują one w formie barierek dla dzieci, które mają blokować wstęp na stopnie, jak również zabezpieczeń piankowych - dzięki nim kanty nie będą już stanowić zagrożenia. Równie przydatna okaże się blokada przesuwanych drzwi oraz zabezpieczenie okna przed dziećmi. Zabezpieczenia na okna będzie ważne, zwłaszcza gdy znajdują się one dość nisko, a maluch ma do nich łatwy dostęp.

Zabezpieczenie mebli przed dziećmi

Urwisy, który potrafią już chodzić z energią przemierzają kolejne pokoje i z uwagą przyglądają się wszystkim przedmiotom. Wystarczy na chwile spuścić je z oka, aby otworzyły wszystkie szuflady i wysypały ich zawartość. Dobrym wyborem będą zatem zabezpieczenia mebli przed dziećmi, w tym przede wszystkim zabezpieczenia szuflad. To szczególnie ważne, gdy trzymasz w nich sztućce lub ostre przedmioty. Zabezpieczenie szafek przed dziećmi niweluje także ryzyko przewrócenia się komody, w konsekwencji przesunięcia jej środka ciężkości.

Stwórz rosnącemu Urwisowi przestrzeń do rozwoju i zabawy. Postaw na zabezpieczenia przed dziećmi, dzięki którym zyskasz spokój, a Twój maluch możliwość odkrywania nowych rzeczy.