Pierwsze urodziny to wyjątkowa okazja do celebrowania. Choć sam solenizant jeszcze nie jest w stanie zdmuchnąć świeczek na torcie, to z pewnością ucieszy się z prezentów. Tylko co kupić małemu Urwisowi, aby go zadowolić i jednocześnie dostosować upominek do jego wieku? Przedstawiamy ciekawe zabawki dla rocznego dziecka!

Zabawki dla dzieci rocznych - na co uważać?

Zabawki dla małego dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne. Co to oznacza w praktyce?

  • Brak ostrych elementów
  • Brak małych części
  • Odpowiednie materiały (np. drewno)
  • Wymagane atesty

Zabawki dla 1 rocznego dziecka powinny być stosunkowo proste i wykonane z trwałych materiałów, które nie uszkodzą się podczas rzucania, gniecenia czy nawet gryzienia. 

Roczne dziecko najczęściej potrafi już samodzielnie siadać, raczkować, chwytać i klaskać. Często rzuca przedmiotami i uderza nimi o różne powierzchnię, aby sprawdzić, co się stanie. Zabawki dla rocznego dziecka nie mogą być zatem wykonane z delikatnych materiałów. Inwestycja w drogie zabawki także może okazać się niezbyt dobrą decyzją. Najważniejsze jest jednak, aby Urwis nie wyrządził sobie krzywdy podczas zabawy.

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać? Nasze top 5!

Roczniaki uwielbiają przedmioty, które wydają dźwięk lub się święcą. Zabawki grające dla rocznego dziecka, to strzał w dziesiątkę. Interaktywne zabawki zapewniają dzieciom dodatkowe bodźce, a tym samym stymulują ich rozwój. 

W top 5 najlepszych zabawek dla rocznego dziecka polecamy szczególnie:

  1. puzzle drewniane czy też układanki drewnianie
 Puzzle drewniane duże kaczuszka

Każdy mały Urwis uwielbia puzzle. Dzięki nim może ćwiczyć spostrzegawczość, ale i zdolności manualne.

  1. drewniane klocki

Drewniane klocki w formie układanki to ciekawa alternatywa dla klasycznych puzzli. 

  1. interaktywne pianinko i inne instrumenty

Najmłodsi wprost uwielbiają zabawki wydające dźwięki. Instrumenty pozwolą odkrywać im świat muzyczny.

  1. push bubblePush bubble to zabawka antystresowa, która działa niemal jak folia bąbelkowa!

  1. Zabawki interaktywne kostki
Kostka interaktywna edukacyjna dla dzieci dźwięki

Kostki interaktywne to idealna zabawka dla rocznego dziecka, która dostarczy mu wiele bodźców.

Zabawka dla rocznego dziecka a płeć malucha

Czy na tym etapie życia kształtują się preferencje dotyczące zabawek w zależności od płci? Raczej nie. Wybór zabawek należy do dorosłych. Mała dziewczynka równie chętnie może bawić się samochodzikami, a chłopiec sięgać po lalkę. Wiele zależy od osobowości dziecka, a nawet pasji samych rodziców, którą zarażają swoje pociechy.

Zabawki dla rocznego chłopczyka

Jaka zabawka dla rocznego chłopczyka okaże się strzałem w dziesiątkę? Może to być wspomniana już interaktywna kostka muzyczna, jak również generator baniek mydlanych. Ten ostatni znajdziesz na eUrwis.pl w postaci kosiarki lub wozu strażackiego. Frajda na długie godziny zapewniona!

Zabawki dla rocznej dziewczynki

Klocki dla rocznej dziewczynki to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza gdy widnieją na nich sympatyczne zwierzątka. Zabawki edukacyjne dla rocznej dziewczynki to także m.in. książeczki sensoryczne, pierwsze kolorowanki (najlepiej wodne) i pacynki. Większość tych zabawek możesz podarować także chłopcu.

Zabawki rozwojowe dla rocznego dziecka

Polecane zabawki dla rocznego dziecka to takie, które wspierają jego rozwój. To, w jaki sposób wpłyną na malucha, zależy od rodzaju zabawki, którą wybierzesz. Pchacze i jeździki ułatwiają dziecku poruszanie się, a instrumenty rozwijają zdolności muzyczne. Puzzle oraz układanki pozwolą zaś na naukę spostrzegawczości. Szczególnie te drugie cieszą się dobrą opinią wśród rodziców, ale i psychologów dziecięcych. Dzieci lubią powtarzalność, dlatego układanie po raz kolejny z rzędu tej samej układanki, nie jest żadnym problemem. Wręcz przeciwnie - z każdym razem mogą robić to szybciej i cieszyć się z postępów.

Pamiętaj, aby zabawki rozwojowe dla rocznego dziecka nie były zbyt skomplikowane. O to przecież chodzi, aby dostosować je do wieku i możliwości Urwisa.

A może akcesoria dla rocznego dziecka?

Nie tylko zabawki, ale i akcesoria dla rocznego dziecka będą trafionym prezentem. O czym dokładnie mowa? Mogą to być różnego rodzaju otulacze do łóżeczka, kocyki, poduszki i wiele więcej. Modne ostatnio są również baldachimy i namioty tipi, które stanowią świetny dodatek do pokoju malucha. Każdy raczkujący szkrab spędzi w nich niejedną chwilę, a przy tym taki dodatek sprawdzi się także w kolejnych latach. 

Najlepsza zabawka dla rocznego dziecka to taka, która wspiera jego rozwój i jednocześnie nie jest przesadnie skomplikowana. Na rozbudowane zabawki Urwis ma jeszcze czas. Zabawki dla rocznego dziecka znajdziesz oczywiście w naszym sklepie. Zobacz, co dokładnie przygotowaliśmy.